Dnes je 20. září 2024, svátek má Oleg
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Jak postupovat při povodních: Praktický průvodce Vytvořit článek
Jak postupovat při povodních: Praktický průvodce
Redakce iÚSTECKO - 13. 09. 2024.    3263    0 Líbil se vám tento článek?

ČR - 13.09.2024

V období silných dešťů a povodní je důležité vědět, jak chránit sebe i svůj majetek. Povodně mohou způsobit značné škody, a proto je důležité být připraven a vědět, co dělat, pokud tato situace nastane.

Zde je několik základních kroků, které vám pomohou chránit sebe, svou rodinu i majetek.

Prevence a příprava

1. Bezpečnost na prvním místě – Sledujte varování a aktuální počasí prostřednictvím televize, rádia nebo internetu. Řiďte se pokyny úřadů, záchranných složek a policie.
2. Omezte pohyb v rizikových oblastech – Nezdržujte se poblíž vodních toků a ploch, vyhněte se cestování, pokud to není nezbytné.
3. Připravte se na evakuaci – Nacházíte-li se v ohrožené oblasti, připravte si důležité dokumenty, léky a osobní věci pro případnou evakuaci.
4. Zabezpečte svůj majetek – Odstraňte cenné věci z nízko položených částí domu, z balkónů a teras přemístěte předměty, které by mohl odvát vítr. Vozidla zaparkujte na bezpečnějším místě mimo dosah záplav.

Postup při povodni

Pokud dojde k záplavě nebo povodni, je důležité zachovat klid a jednat promyšleně.

1. Zajistěte bezpečnost – Při jakékoli manipulaci s majetkem či opravách dbejte na svou bezpečnost. Nenavštěvujte nebezpečné oblasti a zůstaňte v bezpečí domova, pokud je to možné.
2. Zdokumentujte škody – Jakmile to bude bezpečné, pořiďte fotky nebo videa postiženého majetku. Tato dokumentace bude klíčová pro pozdější nárokování náhrady škody.

Co dělat po povodni

Po opadnutí vody byste měli:

1. Odčerpat vodu a odstranit trosky – Zajistěte co nejrychlejší odčerpání vody z domu a okolí. Při práci používejte ochranné pomůcky a dodržujte hygienické normy.
2. Zachovejte poškozené věci – Nevyhazujte zničené věci před provedením prohlídky, kterou provede pojišťovna.
3. Kontaktujte svou pojišťovnu – Nahlaste škodu co nejdříve, ideálně online. Připravte si seznam poškozeného majetku a podklady, jako jsou doklady nebo fotografie.

Likvidace škod

Po nahlášení škody vás kontaktuje likvidátor, který dohodne prohlídku na místě nebo požádá o potřebné dokumenty. Pojišťovna pak vyhodnotí výši nároku a zašle vám náhradu na účet.

Dodržováním těchto kroků budete lépe připraveni na povodně a minimalizujete škody na majetku i ohrožení vašeho zdraví.



Líbil se vám tento článek?

Komentáře
(['model' => $post])
Výběr článků
Redakce iÚSTECKO - před 7 hodinami
ÚSTECKÝ KRAJ - 19.09.2024 Krajské volby se uskuteční v  pátek 20. 9. a v sobotu 21. 9. 2024.   Hlasování začíná v pátek ve 14 h...
Redakce iÚSTECKO - před 10 hodinami
ÚSTÍ NAD LABEM - 19.09.2024 Krajská zdravotní, a.s., největší poskytovatel nemocniční péče v České republice, slaví úspěchy na po...
Redakce iÚSTECKO - před 11 hodinami
ČR - 19.09.2024 Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejnila výsledky rozsáhlé kontrolní akce zaměřené na bazary a zastavárny. Během...
Premium články
Severočeské doly a.s. - 17. 08. 2024.
  Přírodovědný kroužek, kde se děti seznamují se svým okolím a učí se pomáhat přírodě, působí při Základní škole Jaroslava Peša...
Redakce iÚSTECKO - 28. 07. 2024.
CHOMUTOV - 26.07.2024 Prohlídky historického centra, dva festivaly, koncert středověké hudby, houbařská exkurze nebo přednáška o...
Redakce iÚSTECKO - 22. 07. 2024.
ÚSTECKO - 22.07.2024 Vydejte se na nezapomenutelné výlety po Ústecku Milujete výlety a hledáte nové zážitky? Vydejte se na netra...
Reklama   •   Koupit reklamu